İptal İade Garanti Koşulları

İPTAL; https://rubystars.com.tr/ sitesinden satın aldığınız ürünü, kargoya verilmeden önce üyelik işlemleri üzerinden iptal işlemini yapabilirsiniz.

İADE; Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde https://rubystars.com.tr/ ’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

GARANTİ; satın alınan ürünün türüne göre garanti uygulamaları değişkenlik gösterebilir.

“İptal, İade, Değişim ve Garanti” politikamız, ilgili mevzuat gereğince aşağıda detaylı olarak yer almakla birlikte, firmamızın ilk önceliği; kusursuz hizmet anlayışı çerçevesinde müşterilerinin koşulsuz ve maksimum düzeyde memnuniyetidir.

İptal-İade-Değişim-Garanti koşulları;

HANGİ ÜRÜNLERİ İADE EDEBİLİRİM?

İadeler mutlaka orijinal kutu/ambalaj ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış, üzerine kargo fişi-bant vs. yapıştırılmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartlarına bağlıdır. Ürün, yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

İade işlemlerini https://rubystars.com.tr/ internet sayfasından üye girişi yaparak iptal-iade işlemleri menüsünden başlatabilirsiniz. Açılan pencereden belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca https://rubystars.com.tr/ sayfasında bulunan iletişim bilgilerinden müşteri ilişkilerimizle irtibata geçerek sürecin adımları ve gerçekleştirilmesi ile ilgili yardım alabilirisiniz.

ARIZALI ÜRÜN BİLDİRİMİ

Satın aldığınız ürün ile ilgili arıza sorunları yaşadığınızda 14 gün içerisinde tarafımıza başvuruda bulunabilirsiniz.

Arızalı ürün tarafımızdan teslim alındıktan sonra  ambalajı ve aksesuarları kontrol edilip, test ve incelemeler için firmamızın teknik servisine gönderilir. Teknik servis raporu doğrultusunda, ürünün belirtilen şekilde arızalı olduğu tespit edilirse, ürün müşterinin tercihine göre en kısa sürede yenisi ile değiştirilir veya ürün bedeli müşteriye iade edilir. Bu durumda tüm kargo masrafları firmamız tarafından karşılanır. Teknik servis raporu doğrultusunda, ürünün belirtilen şekilde sorunlu olmadığı tespit edilirse müşteriye detaylı bilgi verilerek müşteriye geri gönderilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz ve tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır. Garanti kapsamındaki ürünlerde kullanıcı kaynaklı arıza tespit edilirse, ürün değişimi ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Buna benzer durularda kargo masrafı müşteri tarafından karşılanır.

EKSİK ÜRÜN-AKSESUAR BİLDİRİMİ

Teslim aldığınız paket içerisindeki ürünler ile faturada yazan ürünleri karşılaştırınız. Faturada yazan ürünler teslim aldığınız paket içerisinde bulunmuyorsa; Konu ile ilgili, destek@rubystars.com.tr e-posta adresine Eksik Ürün Bildirimi şeklinde detaylı bilgilendirme maili atınız. Ayrıca https://rubystars.com.tr/ web sayfasındaki iletişim numaralarımızı arayarak konu ile ilgili bilgilendirme yaparak yardım alabilirsiniz. Bildiriminizin sonucunda Firmamız gerekli incelemeleri yaptıktan sonra, eksik ürün tarafınıza ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

YANLIŞ ÜRÜN BİLDİRİMİ

Sipariş verdiğiniz ürün ile paket içerisinden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse, ürünün elinize geçmesinden 14 gün içerisinde ;

destek@rubystars.com.tr e-posta adresine Yanlış Ürün Bildirimi şeklinde detaylı bilgilendirme maili atınız. Ayrıca https://rubystars.com.tr/ web sayfasındaki iletişim numaralarımızı arayarak konu ile ilgili bilgilendirme yaparak yardım alabilirsiniz.

Firmamız tarafından konu ile ilgili size gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra anlaşmalı kargo firması ile firmamız tarafından size verilecek olan kargo numarası vasıtasıyla ücretsiz olarak (alıcı ödemeli) gönderebilirsiniz. Ürününüz tarafımızca teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları ve ürün kontrol edilerek, durumun belirtildiği şekilde olduğuna karar verilirse, doğru ürün tarafınıza ücretsiz kargo ile size gönderilecektir.

HASARLI ÜRÜN BİLDİRİMİ

Kargo tarafından size ulaştırılan ürün hasarlı çıkması durumunda, kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmalısınız ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermelisiniz. Siparişlerinizi kargo görevlisinden teslim almadan önce görevli yanında açıp kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Aksi halde yapacağınız Hasar Tespit Tutanağı veya Hasar Bildirimi kabul edilmeyecektir. Kargo firması tarafından tarafımıza ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında, en kısa sürede yeni ürün size gönderilecektir. Hasar bildirimi ile ilgili, info@rubystars.com.tr e-posta adresine Hasarlı Ürün Bildirimi şeklinde detaylı bilgilendirme maili atınız. Ayrıca  https://rubystars.com.tr/ web sayfasındaki iletişim numaralarımızı arayarak konu ile ilgili bilgilendirme yaparak yardım alabilirsiniz.

GARANTİ KOŞULLARI

Garanti süreleri ve şartları ile ilgili yer alan bilgiler kılavuz özelliği taşımakta olup, değişiklik gösterebilir. Tüketicinin ürünü kullanma kılavuzu veya garanti belgesi teknik şartnamelerinde yer alan hususlara aykırı kullanmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı içerisinde değerlendirilmez. Ayrıca kullanımdan kaynaklanan hasarlar ve kaza, suistimal, hatalı kullanım, başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar da  garanti kapsamı içerisinde değerlendirilmez.